Byl označován za rebela. Když před rokem připojil na předvolebních plakátech politikům rohy, vypadalo to na dalšího z recesistů, kteří se pokreslením plakátů baví.

O pár měsíců později se ale řidič autobusu Roman Smetana musel za své vandalství zodpovídat soudu. Sto hodin veřejně prospěšných prací, které mu soudkyně Markéta Langerová po prvním stání udělila, bojkotoval. Stejně tak možnost domácího vězení. A tak ho Langerová poslala do vězení skutečného.

"S tak tvrdohlavým pachatelem jsem se ještě nesetkala," řekla v rozhovoru pro IHNED.cz.

Měla jste jinou možnost, než Smetanovi změnit trest na 100 dní vězení?

Původně byl panu Smetanovi uložený trest 100 hodin obecně prospěšných prací. Novela trestního zákoníku umožnila přeměnu trestu obecně prospěšných prací v trest domácího vězení. Před novelizací bylo možné trest přeměnit jenom v trest nepodmíněný se zařazením do příslušného typu věznice.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.