Prezident Václav Klaus zvažuje milost pro Tomáše Malinu, někdejšího blízkého spolupracovníka zavražděného podnikatele Františka Mrázka a jeho společníka Tomáše Pitra.

Klaus sice o omilostnění ještě nerozhodl, přesto už ale pomocnou ruku nabídl: nařídil, že Malina zatím nemusí nastoupit do vězení, kam ho soudy poslaly na pět let za stamilionový podvod s pohonnými hmotami.

"Prezident republiky u Tomáše Maliny rozhodl o odkladu výkonu trestu odnětí svobody," napsal v oficiálním tiskovém prohlášení mluvčí Hradu Radim Ochvat.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.