Série nehod asi 40 aut v poledne uzavřela rychlostní silnici R35 ve směru z Olomouce na Ostravu. Policisté na této silnici zaznamenali několik dopravních kolizí od 283. po 299. kilometr. Další nehody zastavily téměř na tři hodiny provoz mezi 96. až 98. km dálnici D1 ve směru na Brno.

Zvýšený počet havárií během dne evidovali policisté na Vysočině. Kromě kolizí na dálnici D1 došlo zhruba k osmi desítkám dopravních nehod. Většinou se obešly bez vážnějších zranění. Kvůli závějím a ledovce jsou úseky některých silnic nesjízdné, dopravu hlavně v kopcích komplikují uvízlé kamiony.

Kolize 40 aut ve středu poledne zcela uzavřela rychlostní silnici R35 ve směru z Olomouce na Ostravu. Policisté na této silnici zaznamenali několik dopravních nehod od 283. po 299. kilometr. Rychlostní silnice je ve směru z Olomouce na Ostravu už průjezdná. Opačný směr na Olomouc je po dnešní hromadné nehodě čtyř desítek aut v okolí Velkého Újezdu stále uzavřen

"V tuto chvíli evidujeme 12 dopravních nehod na R35 ve směru na Ostravu, kde je asi 40 vozidel. Jde o osobní auta, nákladní vozidla i kamiony. Máme hlášena dvě lehká zranění," upřesnila původní informace policejní mluvčí Eva Čeplová.

Větší počet nehod uzavřel také dálnici D1 mezi 96. až 98. km ve směru na Brno. Podle krajské policejní mluvčí Dany Čírtkové na silnici uvízlo kolem 50 automobilů. Policisté odkláněli dopravu na 90. kilometru směrem na Humpolec, Pelhřimov a Jihlavu.

Mezi účastníky nehody byl také autobus společnosti Student Agency, který na 98. kilometru bočně narazil do zásahového vozu vyprošťovací firmy. Podle mluvčího Student Agency Aleše Ondrůje se nehoda stala kolem 12:30. "V autobuse byli pouze lehce zraněni dva cestující. Společnost zajišťuje pro cestující z autobusu náhradní přepravu," uvedl Ondrůj.

Hraniční přechod v Náchodě do Polska byl zcela otevřen a je plynule průjezdný. Kvůli silnému sněžení a nesjízdnosti silnice v Polsku byl dnes přechod třikrát uzavřen, dopoledne pro veškerou dopravu a odpoledne dvakrát pro kamiony.

V Libereckém kraji se na některých silnicích tvoří sněhové jazyky. Na silnici z Harrachova do Rokytnice nad Jizerou spadla lavina. Kvůli sněhu vznikly problémy i na železnici. Vlaky ráno nejezdily na několika úsecích.

Na silnici I/14 mezi Harrachovem a Rokytnicí nad Jizerou u Vilémova spadla lavina. Kolem 09:15 se ji podařilo kyvadlově zprůjezdnit a v 11:00 byl podle informací z místa úsek průjezdný téměř bez problémů.

Před polednem byla situace nejhorší na silnicích kolem Vysokého nad Jizerou až směrem k obci Příkrý nedaleko Semil. "Tam to velice silně zafukuje. Máme dohodu s Policií České republiky, že v tomto úseku bude omezen průjezd," vysvětlil dispečer Pavel Pospíšil.

Na Vysočině se kvůli počasí stala řada nehod. Kromě závějí může řidiče na silnicích v kraji překvapit také takzvaná bílá tma. Policisté od rána evidují téměř tři desítky havárií. Většinou se obešly bez zranění. Kvůli závějím a ledovce jsou úseky některých silnic nesjízdné, dopravu hlavně v kopcích komplikují uvízlé kamiony.

Kolony hlásí řidiči z dálnice D1. Po dvou nehodách kamionů došlo mezi 96. až 98. km ve směru na Brno k hromadné nehodě, která tam zcela uzavřela průjezd.

V Ústeckém kraji jsou potíže s dopravou zejména na horách. Tři úseky silnic na Chomutovsku a na Ústecku jsou nesjízdné. Horské cesty jsou zasněžené, cestu řidičům komplikuje místy silný nárazový vítr.

Uzavřené pro veškerou dobu zůstávají úseky z Výsluní do Rusové a Horní Halže k hotelu Nástup na Chomutovsku. Problémy na těchto dvou cestách bývají každou zimu. Řidiči se nedostanou ani z Krásného Lesa do Adolfova na Ústecku.

Související