Bývalý předseda Poslanecké sněmovny Miloslav Vlček z ČSSD má silného konkurenta v soutěži o to, který politik se nejvíc ztrapnil na veřejnosti, předsedu Věcí veřejných Radka Johna.

Ten v úterý sklidil otevřený posměch kolegů poslanců za to, jak vedl mimořádné jednání bezpečnostního výboru o krizi ve státním zastupitelství.

Vlček zatím bezkonkurenčně vedl se svým výrokem "Vojto, co mám dělat?" během prezidentské volby.

John na jednání, které si sám vyžádal, nedokázal zformulovat dotazy a ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS) mu přede všemi udělil přednášku o fungování dohledu na státním zastupitelství.

Po Bártovi hrozí opletačky s policií také Johnovi. Vyplácel vysoké odměny - čtěte ZDE

Když poslancům došla řeč, navrhl John přestávku, aby prý "měli čas připravit si další dotazy".

„Nevím, o čem bychom příště jednali,“ oponoval ale poslanec ČSSD František Bublan. A tak John přestávku zrušil a začal diktovat usnesení. Jenže po několika slovech mu došla řeč a text mu museli nadiktovat poslanci ČSSD.

„Byl to trapas,“ kroutil hlavou nad výkonem bývalého vicepremiéra poslanec ČSSD Jeroným Tejc.

Johnovi se smáli všichni kromě poslance Davida Kádnera, bývalého velitele ostrahy bezpečnostní agentury ABL a dnes poslance VV. Ten se totiž většinu výboru soustředil na to, aby správně přečetl tři připravené dotazy (i přesto se ale během čtení několikrát zakoktal).

No a co, reagoval John

Samotného Johna ale posměch kolegů nerozhodil. A tak na dotaz, co říká tomu, že se mu kolegové smáli, s klidem reagoval slovy: "Já jsem se také smál, když jsem slyšel odpovědi Stanislava Mečla v Hydeparku České televize, zatímco na jednání výboru odmítl přijít.“

John výbor svolal kvůli kontrole, kterou začátkem února rozjel končící šéf pražských žalobců Mečl.

Kontrola na městském státním zastupitelství se zaměřuje na korupční trestní kauzy, případy týkající se veřejných zakázek, zneužití pravomoci či legalizování výnosů z trestné činnosti. Prověřují se ukončené i otevřené kauzy hlavně z předchozích dvou let.

Související