Studenti a studentky českých vysokých škol zahájili Týden neklidu, kterým chtějí dát najevo svůj nesouhlas s připravovanými reformami vysokého školství.

Sérii protestů, debat a popularizačních přednášek zahájila nedělní diskuze akademiků s umělci v pražském divadle Komedie. Akci pořádá Iniciativa za svobodné vysoké školy, která aktivně vystupuje proti vysokoškolským reformám a jejich principům.

Protesty potrvají do pátku 2. března, prostor během nich dostanou také divadelní představení a koncerty.

"Chceme tak vyjádřit naše zneklidnění ze současné vysokoškolské politiky. Připravované změny povedou k zásadnímu omezení autonomie vysokých škol ve prospěch politických a ekonomických elit a posléze i k výraznému zhoršení kvality českého terciárního vzdělávání," uvedl člen iniciativy Jan Gruber.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.