Operátoři velkých call center denně vyřídí kolem 10 tisíc hovorů. Vyslechnout a vyhodnotit ale zvládnou jen dvě až tři procenta z nich. Nový software dokáže v krátké době zanalyzovat všech 10 tisíc telefonátů - umí totiž rozpoznávat a třídit emoce z řeči.

Program, který se nyní začne zavádět do praxe, vymysleli vědci z Ústavu telekomunikací Vysokého učení technického v Brně ve spolupráci s pardubickou firmou Retia, která vyvíjí počítačové programy pro call centra.

"Software dokáže například cíleně vytřídit nahrávky, ve kterých zákazník projevoval vztek. Nebo hovory, kdy klient volal klidný, ale operátor ho v průběhu něčím rozčílil. Tyto poznatky call centrům pomohou třeba v dalším vzdělávání zaměstnanců," říká Petr Novák z Retia.

Zatím jste si přečetli 70 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.