Umělá družice, která krouží okolo Země ve filmu Hvězdné války, byla schopná ničit superlaserem cokoliv, co jí přišlo do cesty. Planetární štíty, které by jinak odrazily celé flotily, byly neúčinné proti takovéto zbrani. První Hvězda smrti nesla přes milion členů posádky, mezi něž patřila pěchota, piloti, úředníci, pomocní pracovníci a více než 25 000 stormtrooperů, tedy vycvičenou údernou pěchotu .

Měla však jednu slabinu, o které věděl i Luke Skywalker, jehož hlavním úkolem bylo v prvním filmu Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje právě tuto děsivou Hvězdu smrti zničit. Luke na konci filmu stihne odpálit dvě protonová torpéda do chladicí šachty reaktoru a následná řetězová reakce Hvězdu smrti zničí.

Studenti ekonomie z univerzity v Pensylvánii dokázali spočítat, kolik by stavba takové umělé hvězdy stála a jak dlouho by její vybudování trvalo. Jejich výsledky zveřejnil web centives.net.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.