Sílí podezření, že ze státního Pozemkového fondu odtékaly statisíce korun za fiktivní poradenské služby.

Hospodářské noviny zjistily, že kromě Lucie Placzkové, 22leté přítelkyně reprezentačního hokejového trenéra Aloise Hadamczika, si fond najímal i její matku Stanislavu. Podle interních dokumentů Stanislava Placzková z Hlučína loni fondu naúčtovala 84 500 korun za ekonomické poradenství.

Vyvolává to stejné otázky jako před dvěma týdny, kdy HN zveřejnily smlouvy s Lucií Placzkovou, mladou absolventkou střední školy, která od fondu v roli údajné ekonomické expertky dostala 270 tisíc. Se složitou agendou úřadu, který spravuje státní půdu miliardových hodnot, přitom žádnou dohledatelnou zkušenost nemá.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.