Dopravní podnik si v tomto i dalším roce z hospodářského výsledku odečte celkem 84 milionů korun. Zbytečně. Na začátku roku 2010 si kvůli špatné komunikaci uvnitř firmy dohodl pevnou cenu za elektřinu u dvou různých firem.

Nejprve v lednu s Českou spořitelnou, která měla v letech 2012 a 2013 podniku zajistit garanci pevné sumy, za niž dopravce elektřinu v budoucnu koupí.

A pak v dubnu s Pražskou energetikou za tržní cenu - levněji, fixní cena smluvená bankou pro podnik přestala být výhodná. Jenže trvalo víc než rok, než podnik zajištění fixní ceny u spořitelny zrušil.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.