Úředníci Pozemkového fondu si minulý rok na tři dny vyjeli zasportovat. Ostatně jako každý rok. Tentokrát ale byl cíl jiný než dřív: hokejová Buly Aréna, kterou si v Kravařích postavil reprezentační trenér Alois Hadamczik.

Ve stejném areálu s ledovou plochou, bazénem, hotelem, restaurací a tenisovými kurty se pak konala také velká porada šéfů fondu - včetně bohatého rautu.

Hadamczik a ředitel fondu Radim Zika z ODS jsou přitom dobří přátelé z hokeje. Spolu působí v amatérském týmu Northern Stars a jejich přátelství se přelévá i do byznysu za státní peníze.

Jak Hospodářské noviny vypátraly, fond platil loni 270 tisíc za pochybné poradenské služby Hadamczikově přítelkyni Lucii Placzkové. Dalších 84 500 pak poslal její matce Stanislavě. Za jakou konkrétní práci? To je podle fondu tajné.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.