Paní Jungwirthové se chce z české politické scény zvracet. Nic proti tomu, podobný pocit asi občas zachvátí ledaskoho a má nutkavou potřebu se s tím někomu svěřit. Jenže Marie Jungwirthová je přísedící (dříve "soudkyně z lidu") a své dojmy z probíhajícího procesu s Vítem Bártou a Jaroslavem Škárkou povyprávěla včera Lidovým novinám. Čímž její angažmá v tomto případě ještě včera naštěstí okamžitě skončilo.

Mluvte! Ale v pravou chvíli

Problém je, že paní Jungwirthová je jen poslední v řadě těch, kteří v posledních dnech propásli jedinečnou příležitost mlčet. A zatímco prostořeká přísedící si už v procesu s politikou Věcí veřejných nezasoudí (a kdo ví, jestli není jen ráda), typicky český zvyk mluvit, když je správné mlčet a naopak, tady bohužel nejspíš zůstane.

Aby bylo jasno: i jako novinář, který mnohokrát v životě zoufale a marně prosil soudce, aby vysvětlil své rozhodnutí i jinak než obtížně čitelným rozsudkem, vítám s radostí každého, kdo je ochoten s médii (a tím i s veřejností) komunikovat. Čím víc, tím líp a optimisticky se odvážím tvrdit, že průkopnické úsilí rodiny Ceplů má své výsledky.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru