Hospodářské noviny přinesly informace o machinacích na Pozemkovém fondu. Mimo jiné i o tom, že jeho šéf Radim Zika zaměstnal za plat 33 tisíc korun dvaadvacetiletou přítelkyni hokejového trenéra Aloise Hadamczika. "Byla to chyba," přiznal ředitel Pozemkového fondu Radim Zika.

Lucie Placzková si za expertní posudky pro Pozemkový fond naúčtovala 270 tisíc korun jako odměnu za ekonomické poradenství. A to i přes to, že fondu radila těsně po absolvování střední školy. 

Zika se za to v pátečním Interview ČT24 omluvil. "Naprosto jsem podcenil situaci, že dvaadvacetiletá dívka nemůže mít stejné peníze, jako někdo, kdo má za sebou dvacet let praxe v oboru finanční správy. A za to se veřejnosti omlouvám," uvedl Zika, který se pokoušel vysvětlil velmi nestandardní obchodní vazby s trenérem hokejové reprezentace Aloisem Hadamczikem.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.