Teploty překonávaly rekordy staré několik desítek let. Například v Žamberku v Pardubickém kraji meteorologové naměřili 18,3 stupně Celsia, dosud přitom platil rekord z roku 1933, kdy se teplota vyšplhala na 14,8 stupně.

Historicky nejvyšší teplotu naměřili i na pardubickém letišti, kde rtuť dosáhla hodnoty 21,4 stupně a padl osm let starý rekord.

Nejteplejším dnem byla sobota i na jihu Čech, kde denní rekordy padly ve 12 stanicích. Stejně jako v pátek bylo nejtepleji v Českém Krumlově, a to 22,7 stupně Celsia. V neděli meteorologové očekávají v jižních Čechách 17 až 20 stupňů.

V Plzeňském kraji naměřili nejvyšší teplotu ve stanici Plzeň-Bolevec, a to 22,6 stupně Celsia, přičemž dosavadní mximum bylo o 0,8 stupně nižší. Teplotní rekordy padly zhruba na polovině měřicích stanic v západních Čechách.

Výjimečné teplo bylo i na jižní Moravě, ve Strážnici na Hodonínsku byl dosavadní rekord překonán o tři stupně, dnes tam naměřili 22,4 stupně Celsia.

Ve Zlínském kraji zaznamenali rekordy například v Holešově, Kroměříži, Vizovicích nebo Vsetíně.

Na Lysé hoře padl rekord starý 40 let, v sobotu tam teplota dosáhla 11,4 stupně Celsia, dosavadní maximum činilo 10,3 stupně. Nejvyšší teplotu v Moravskoslezském kraji naměřily stanice v Karviné a Osoblaze na Bruntálsku, shodně 22,6 stupně.

Vůbec nejtepleji bylo ale v Dobřichovicích, kde se rtuť teploměru vyšplhala k 23,9 stupně Celsia.

Související