Letité podezření, že z podniku Lesy ČR mohly oklikou proudit peníze do stranických pokladen – v tomto případě na kampaň sociální demokracie – nyní do jisté míry potvrzuje Nejvyšší kontrolní úřad, který zkoumal hospodaření podniku v letech 2009 a 2010.

Auditoři Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) podrobně zmapovali, jak státní podnik s mnohamiliardovými tržbami hospodařil mezi lety 2009 a 2010. Zejména pokud jde o veřejné zakázky, prodej majetku nebo výdaje na reklamu.

Auditoři zjistili řadu podezřelých transakcí. Například hned na dvou místech své zprávy, kterou oficiálně zveřejní až dnes, se opřeli do rámcové smlouvy na nákup inzerce za 180 milionů korun, kterou v roce 2009 získala agentura Médea.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.