Ministr školství Josef Dobeš si ještě před svým oficiálním odchodem z vlády rýpl do Bohuslava Sobotky a dalších svých kritiků.

Šéfa opoziční ČSSD si vybral jako příklad politika, který by po odchodu z veřejného života těžko hledal uplatnění, protože se umí živit "jen ústy, neboli hubou". 

Naproti tomu sebe označil jako člověka, kterého odchod nerozhází a ve světě se neztratí.

"Já se mám kam vrátit. Pracoval jsem jako psycholog, dělal jsem i závozníka. Ale kam by se vracel třeba takový Bohuslav Sobotka?" položil Dobeš řečnickou otázku. 

Svou narážkou ministr reagoval na středeční výroky politiků včetně Sobotky. Ti se unisono shodli, že Dobešova rezignace je účelový tah a využití skvělé šance, jak z resortu pod tíhou dlouhodobé kritiky odejít. A nikoliv jako důsledek škrtů ve školství, jak to prezentuje Dobeš, který nucené úspory označil jako "drakonické".

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.