Ve zkratce lze říct, že jejich popularita narůstá díky nestabilnímu ekonomickému prostředí a fluktuaci stěžejních veličin, které ovlivňují výrazně cash flow i hospodářské výsledky společností, a to především: výkyvy kurzů, úrokových měr a cen komodit. Tyto nástroje pak nabízí výrazné možnosti, jak minimalizovat dopady těchto výkyvů na společnosti.

Navíc, přes možnou složitost derivátových transakcí, existuje pro všechny deriváty účetní řešení, přestože právní úprava v oblasti účetnictví je v této oblasti poměrně složitá.

Podstatnou výhodou je pak také možnost pomocí zajišťovacích derivátů na peněžní toky oddálit dopad výnosů z derivátů či v případě zajišťovacích derivátů na reálnou hodnotu negovat dopad (výnosový či nákladový) zajišťované položky. Současně uvádíme, že pro realizaci spotů či derivátů je nutná žádná či minimální vstupní investice.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.