Chráněným tetřevům hlušcům nevadí turistický ruch ani těžba dřeva. A proto by teď Šumava mohla otevřít části lesa, kam se dřív právě kvůli jejich ochraně nesmělo. S překvapivým tvrzením přišlo nedávno vedení Národního parku Šumava.

Podle odborníků je však "převratná" studie za 200 tisíc korun, o níž správa parku své tvrzení opírá, scestná, protože její autoři jsou amatéři.

"Je to naprosto nerelevantní studie. Nedodržuje ani formální záležitosti, jako je například psaní latinských jmen. A člověk se nedoví, kdo jsou její autoři. V podpisu je jen jedno jméno a kolektiv," vypočítává Zdeněk Vermouzek, ředitel České ornitologické společnosti.

"Ta studie je nevěrohodná a v rozporu s tím, co říká řada dalších studií napříč Evropou. Spíš budí pocit, že byla vytvořena účelově."

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.