Na vstupném vybere pražská zoologická zahrada zhruba sto padesát milionů korun ročně. Ty jsou spolu s dotacemi od města hlavním zdrojem příjmů zoo. "Od města však letos dostaneme oproti předloňsku zhruba o deset milionů méně," říká ředitel zahrady Miroslav Bobek. V porovnání s loňskem získá zoo o 5 milionů méně.

Vypadlé příjmy chce nahrazovat nejen na vstupném, ale i rozšířením nabídky pražské zoo. Otevírat se má nová restaurace mezi hrošincem a slonincem, vedení plánuje využít více merchandising s logem zoo a zvířecími tvářemi.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.