Do čela uniformované policie se Vladislav Husák postavil v srpnu roku 2005, kdy ho do funkce navrhl tehdejší ministr vnitra František Bublan. Husák tehdy nahradil v čele policejního sboru Jiřího Koláře, který rezignoval po útěku stíhaného miliardáře Radovana Krejčíře.

"Jeho rezignaci beru na vědomí, je dobře, že odchází. Neměla by být zapomenuta jedna věc, a sice to, jak byl do funkce vybrán samotný policejní prezident Lessy. Výběrové řízení bylo zmanipulované, což vyplývá z toho, že pan Bárta z Věcí veřejných už den předtím řekl, kdo vyhraje," vyjádřil se k odstoupení Husáka bývalý ministr vnitra Ivan Langer.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.