Tomáš Hrdlička patří mezi podnikatele, o jejichž vlivu na pražskou ODS ve městě málokdo pochybuje. Role politika z Prahy 10 je často srovnávána s pozicí lobbisty Romana Janouška, jehož odposlechy s někdejším primátorem Pavlem Bémem (ODS) nedávno zveřejnila MF Dnes.

S oběma muži se Tomáš Hrdlička dobře zná. Hospodářským novinám poskytl rozhovor prostřednictvím krátkých textových zpráv.

Jak odposlechy vnímáte?

Moc o tom nevím. Jsem stejně jako vy pouze pasivním mediálním příjemcem. Navíc je mi odporné vyjadřovat se k odposlechům kohokoliv. Nepovažuji to za legální a je to lehce zneužitelné. Stačí mezi odposlechy vložit něco, co se nestalo. Zvláště, když se k pravosti nikdo nehlásí, tedy odposlouchávaný ani odposlouchávající. V samotném důsledku je to pro demokracii škodlivější než podstata obsahu odposlechu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.