Členové sněmovní komise pro kontrolu BIS ukončili úterní jednání tak bleskově, že se nedostali k hlavnímu bodu setkání: tedy jak se odposlechy telefonátů podnikatele Romana Janouška s bývalým pražským primátorem Pavlem Bémem dostaly do bezpečnostní agentury ABL Víta Bárty a zda unikly z Bezpečnostní informační služby.

Její šéf Jiří Lang, který měl poslancům vysvětlit, zda nahrávky skutečně pocházejí od jeho lidí, se ale ke slovu vůbec nedostal.

Komise po krátké chvíli odmítla pokračovat v jednání kvůli přítomnosti poslance Věcí veřejných Davida Kádnera. Ten je sice řádným členem komise pro BIS, ovšem je také bývalým zaměstnancem ABL. A to vadí předsedovi komise Richardu Dolejšovi z ČSSD i jeho stranickému kolegovi Františku Bublanovi, exministrovi vnitra a místopředsedovi komise.

"Transparentnější střet zájmů si nedokážu představit," řekl Dolejš po neúspěšném jednání. "Fakt, že zaměstnance ABL chce být přítomen na jednání, považuji za vrchol cynismu," dodal Dolejš.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.