Takřka okamžitě po zveřejnění telefonických hovorů bývalého pražského primátora Pavla Béma a Romana Janouška začaly českým internetem kolovat tweety a krátké vtipy glosující celou událost a souvislosti. Postupně se objevil i falešný profil Romana Janouška na Facebooku či nejrůznější kresby.

Kauza dorazila až do Třeskoprsk, kde vyděšenému Myšpulínovi zavolal přímo pan Kolibřík. Po Facebooku tak koluje tento komiks - převzatý z recesistických stránek STRACH.cz.

 

Další kresbu lze najít například na online stránkách Kraus magazínu. Autorem je vizuální humorista Zdeněk Janča.

 

A například na falešném Twitter účtu kardinála Miloslava Vlka, který má přes pět tisíc odběratelů, se objevil tento tweet:

 

A zde najdete falešný profil Romana Janouška na Facebooku.

 

V minulosti si recesisté ve velkém stříleli třeba z prezidenta Václava Klause a jeho krádeže pera v Chile - více se dočtete například v tomto článku.

Zaregistrovali jste na internetu vtipy o kauze? Zasílat je můžete na debata@ihned.cz.

Zatím jste si přečetli 100 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru