Obvykle je to pro straníky šok, když zjistí, že je některý z jejich kolegů nahrával. Ve Věcech veřejných (VV) se to téměř zdá jako normální praxe. Členové nejmenší vládní strany se navzájem nahrávali na oficiálních jednáních i tajných schůzkách.

Už v roce 2008 měl detektiv bezpečnostní agentury ABL Pavel Pertlíček sledovat a nahrávat komunální politiky v Praze 11. ABL přitom byla Věcem veřejným personálně blízká.

"Pro mě je jednoznačné to, že je to špinavý útok na moji osobu, na společnost ABL," reagoval na kauzu v září 2009 Bárta.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.