Předseda občanských demokratů Petr Nečas tvrdí, že se snaží bojovat se „šedými eminencemi“ typu Romana Janouška ve své straně. "Já nikdy nikoho takového neměl, nepotřeboval, mám kolem sebe jen lidi v oficiálních pozicích," řekl v rozhovoru, který poskytl Hospodářským novinám.

Reagoval na zveřejněné odposlechy telefonátů mezi bývalým pražským primátorem a poslancem ODS Pavlem Bémem a podnikatelem Romanem Janouškem. Ty potvrdily, že Janoušek měl obrovský vliv na klíčová rozhodnutí pražské radnice.

HN: A kdo podle vás byl nebo je Roman Janoušek?
Popravdě řečeno příliš netuším, protože jsem s tímto člověkem mluvil za dvacet let v politice jednou jedinkrát. A to ještě ze zvědavosti, abych věděl, jak vypadá, a ani si nevzpomínám, při jaké to bylo příležitosti. Je to zákulisní hráč, člověk, který se snaží budovat svůj vliv. Pro mě vždy byli tito lidé nepřijatelní.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.