Premiér předseda ODS Petr Nečas reaguje v rozhovoru pro Hospodářské noviny na soudní řízení, ve kterém je kvůli korupci předseda Věcí veřejných (VV) Vít Bárta. "Těžko bychom s VV mohli dál pokračovat," říká Nečas pro případ, kdyby byl Bárta odsouzen i jen nepravomocně, přesto by zůstal ve straně.

HN: Co uděláte, pokud bude neformální šéf VV Vít Bárta odsouzen za korupci, ale neodejde ze sněmovny?

Odsouzení politika za korupci, byť nepravomocné, vyžaduje od každé strany okamžitou reakci. Má ho zbavit stranických funkcí, vyzvat k odchodu ze sněmovny. Očekávám, že by to VV udělaly, stejně jako to udělala ODS v případě Pavla Béma. Kdyby byl pan Bárta členem ODS, tak bychom tak reagovali už v době, kdy byl obviněn.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.