Josef Dobeš, poslanec za Věci veřejné (VV), po 21 měsících odchází z postu ministra školství. Nesouhlasil totiž se škrty ve svém resortu, které sám označil za drakonické. Ve středu premiér Petr Nečas předal prezidentovi Václavu Klausovi Dobešovu demisi. 

"V tuto chvíli poslechnu i přání pana premiéra a půjdu se léčit."

Řekl Dobeš Lidovým novinám, když komentoval svůj odchod z ministerské funkce. Podle jeho slov několik týdnů už přechází nemoci.

"Po panu Dobešovi zůstal v resortu téměř válečný stav."

Komentoval v Mladé frontě Dnes Dobešův odchod z ministerstva jeho koaliční kolega Petr Gazdík (TOP 09).  

 

"Když jsem nastoupil, tak jsem měl představu, že tým lidí je třeba namíchat. Sedí na to příměr našeho hokejového týmu z Nagana, kdy Ivan Hlinka smíchal velmi dobře zámořské hokejisty s evropskými."

Odpověděl Dobeš krátce po svém nástupu na ministerstvo na otázku redaktora Hospodářských novin, ohledně personálních změn mezi jeho spolupracovníky.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.