Sedmadvacetiletá Hana Picková nastoupila k Informační a strážní službě letos v únoru, s Národním parkem Šumava už ale spolupracuje několik let. Na jaře obchází přidělenou oblast kolem Stožce a těší se, až bude moci své zkušenosti předávat turistům.

"Vždycky mi udělá radost, když se někdo přijde se zeptat na to, co ho zajímá. Němci jsou v tomhle mnohem průbojnější, Češi chodí po vyznačených stezkách a spíše si přečtou informační tabuli," srovnává výletníky z obou stran národního parku mladá žena.

Na své práci oceňuje hlavně volnost. "Člověk nesedí v kanceláři, pohybuje se v přírodě nebo je venku mezi lidmi, kde se dozví se mnoho věcí," vysvětluje Picková.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.