Ten nepoměr je patrný na první pohled. Věci veřejné, které loni provázel jeden skandál za druhým, získaly podle výroční zprávy o hospodaření rekordní počet sponzorů. Víc získala jenom ODS, která má ale stovky tradičních podporovatelů, navíc má desetkrát víc členů.

Věci veřejné loni získaly o 15 milionů víc než v roce předchozím, kdy se ale konaly volby. Ostatním stranám v takových dobách přitom sponzoři naopak dramaticky ubývají.

Věci veřejné zatím zveřejnily jména jen tří největších sponzorů, už z nich je ale patrné, že nejmenší vládní strana by měla své loňské hospodaření důkladně vysvětlit. Všechny firmy jsou totiž vzájemně propojeny.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.