Praha se dohodla s firmou Haguess na prodloužení platnosti karet opencard. S firmou město uzavře nové smlouvy, které prodloužení umožní.

 Praha nemá od loňského května s firmou platnou servisní smlouvu. Město bude nyní firmě platit zhruba dva miliony korun měsíčně. Bez prodloužení by si letos muselo asi 300 000 držitelů kartu vyměnit.

"Jiné řešení v současnosti není možné. Kdybychom se nedohodli, museli bychom se vrátit k papírovým kuponům. Dohoda nám také dává čas na to, abychom se shodli na budoucím smysluplném rozvoji projektu," řekla radní Eva Vorlíčková (TOP 09).

Podle Vorlíčkové zatím není jasné, o kolik se platnost karet prodlouží. Pravděpodobně to podle radní bude do konce roku 2013 tak, aby se platnost sladila s ročními kupony na MHD.

Kritizovaný projekt opencard už stál kolem miliardy korun. Projekt především v počátku provázely problémy a nevýhodné smlouvy. Protikorupční policie loni obvinila pět úředníků z pražského magistrátu, všichni čelí obvinění z porušování povinnosti při správě cizího majetku.

Kartu opencard má přes 950 000 lidí, slouží především jako tramvajenka a průkazka do knihovny. Je možné na ni získat také slevy.

Související