Před patnácti lety byl Jiří Kudlík mocným mužem na ministerstvu financí, teď složitě hledá práci. Vše zavinilo trestní stíhání a soud v kauze miliardového tunelu CS fondů. Líčení ale v úterý skončilo Kudlíkovým vítězstvím. Soudce Kamil Kydalka ho sice označil za čičmundu a figurku na šachovnici, Kudlíkovi to ale pomohlo k osvobozujícímu rozsudku.

"Jsem rád, že ten soud dopadl tak, jak dopadl," řekl s úlevou Kudlík. Jeho trable začaly v březnu 1997, kdy byl šéfem Finančně-analytického útvaru (FAÚ) ministerstva financí a měl střežit, zda nedochází k podezřelým převodům peněz.

Jeden takový - nákup akcií společnosti Drůbež Příšovice za jednu a čtvrt miliardy korun z CS fondů - mu 7. března nahlásila Girocredit bank. Kudlíkův útvar převod peněz zablokoval, ale poté, co jej navštívili představitelé firmy Swirlglen (kteří akcie CS fondům za uvedenou sumu prodali) a začali hrozit žalobami, převod opět povolil.

Státní zástupce za to Kudlíka obžaloval. Dokonce dvakrát. Poprvé bylo jeho stíhání zastaveno před deseti lety, podruhé jej osvobodil soud. Kudlík si přitom stojí za tím, že nijak nepochybil a že před lety neměl důkazy, že jde o nelegální transakci.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.