Většina z 86 fotografických snímků zachycuje významné osobnosti, které se na pražském letišti v minulosti objevily. Další zachycují důležité etapy a změny vývoje letiště v uplynulých třech čtvrtinách stolení. K vystavení je poskytla Česká tisková kancelář a Státní oblastní archiv v Praze.

Dosud nepublikované snímky dnešní podoby Ruzyně pak k oslavám jubilea připravil český fotograf Herbert Slavík. Soubor vychází spolu s dalšími jeho fotografiemi v nové knize, kterou je možné zakoupit na informacích ruzyňského Terminálu 3.

Zajímavostmi Slavíkovy publikace jsou časové řady připomínající návštěvy známých osobností a pojednání současných trendů letiště, jako je koncept Airport City (Letiště se stává městem) nebo Zelené letiště (zapojení do environmentálních programů). Kniha obsahuje také kapitolu věnovanou budoucímu rozvoji letiště. 

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.