Zakládající člen Věcí veřejných a bývalý ministr školství Josef Dobeš už není členem strany. Vědomě nezaplatil členské příspěvky a teď dokonce uvažuje, že odejde z politiky úplně. Dal si měsíc na to, zda se vzdá mandátu, nebo zůstane ve sněmovně jako nestraník.

Proč jste se nakonec rozhodl odejít z ministerstva školství, kde jste po rezignaci na ministerský post pracoval na částečný úvazek jako poradce náměstka Ladislava Němce?

Kvůli tomu, jak média začala psát o tom, že se vracím na školství. To byla účelová masáž. Když jsem potřeboval, aby mi pan ředitel Němec šel dělat náměstka, neodmítl to. A když on mě poprosil, abych mu radil, než nastoupí nový ministr, nechtěl jsem ho nechat na holičkách. Teď jsme se dohodli, že mu poradím neformálně, kdykoliv bude potřeba.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.