I když máme jaro, v pondělí ráno místy mrzlo až praštělo. Na Jizerce-rašenilišti padl rekord z roku 1956, když tam meteorologové brzy ráno naměřili minus 22 ° C. Na minus 18,8 °C rtuť teploměru klesla také v Modravě-Rokytské slati, pod patnáct stupňů pak bylo na Kvildě-Perle a Březníku na Šumavě. Rekordy padaly i na dalších místech.

"V Šumperku bylo dnes ráno naměřeno sedm stupňů pod nulou. Dosavadní teplotní rekord byl z roku 1956 a 1957 a činil minus 5,5 stupně. Z roku 1956 byl i dosavadní rekord v Přerově a činil minus 6,6 stupně. Dnes tam bylo naměřeno minus 8,1 stupně," uvedla Eva Auxtová z ostravského pracoviště Českého hydrometeorologického ústavu. Z dalších měst rekord zaznamenala Česká Lípa nebo Hradec Králové.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.