Vláda sice upustila od zavedení klasického školného, chce ale, aby od akademického roku 2012/2013 začali studenti vysokých škol platit zápisné.

"Většina z těchto peněz půjde na pokrytí dvou a půl miliardy korun, které resort školství musí uspořit. Další část pak půjde na zavedení studentských stipendií," uvedl v úterý šéf Věcí veřejných Radek John.

"Návrh je takový, že by peníze vybrané na zápisném měly zůstat univerzitám," potvrdil dnes v rozhovoru pro IHNED.cz náměstek ministra školství pro vysoké školství Ivan Wilhelm. "S jistotou to nyní ale říct nemohu, otázka je, jak se všechno nakonec dohodne," připustil.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.