Vláda sice upustila od zavedení klasického školného, chce ale, aby od akademického roku 2012/2013 začali studenti vysokých škol platit zápisné.

"Většina z těchto peněz půjde na pokrytí dvou a půl miliardy korun, které resort školství musí uspořit. Další část pak půjde na zavedení studentských stipendií," uvedl v úterý šéf Věcí veřejných Radek John.

"Návrh je takový, že by peníze vybrané na zápisném měly zůstat univerzitám," potvrdil dnes v rozhovoru pro IHNED.cz náměstek ministra školství pro vysoké školství Ivan Wilhelm. "S jistotou to nyní ale říct nemohu, otázka je, jak se všechno nakonec dohodne," připustil.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.