Fotbalisté Manchesteru City rozstříleli v anglické lize West Bromwich 4:0 a stáhli náskok Manchesteru United v čele tabulky na pět bodů. Svěřenci Alexe Fergusona totiž v souběžně hraném utkání prohráli 0:1 s dosud předposledním Wiganem.

Hráči City vedli na domácím hřišti už od 6. minuty, kdy je poslal do vedení Argentinec Agüero, jenž po přestávce zaznamenal i druhou branku. Svůj první gól v ročníku pak přidal jeho krajan Tévez, který však většinu sezony nepatřil vinou sporů s trenérem Mancinim do sestavy. Poslední branku vstřelil Silva.

United v lize vyhráli posledních osm zápasů a před duelem ve Wiganu byli favoritem nejen kvůli postavení v tabulce, ale i díky historické bilanci obou týmů. Wigan totiž dokázali porazit ve všech dosavadních čtrnácti vzájemných duelech.

V utkání na hřišti outsidera ale předvedli jeden z nejhorších výkonů v sezoně a gól nedali, zato v 50. minutě soupeři zajistil tři body Maloney střelou z hranice pokutového území. Mnohem víc než zlepšení historické bilance ale bude jeho Wigan zajímat posun na nesestupové 16. místo tabulky.

W-M footyroom.com by footyroom

Na záložníka Tomáše Rosického zbylo po devíti ligových startech v základní sestavě dnes místo jen mezi náhradníky, Arsenal si ale i bez něj poradil jednoznačně s posledním Wolverhamptonem.

Svůj 27. gól dal už v 9. minutě z penalty nejlepší střelec Premier League Van Persie, o dvě minuty později zvýšil Walcott. V 69. minutě stanovil konečné skóre 3:0 Benajun. "Kanonýři" se na třetím místě tabulky vzdálili Tottenhamu na pět bodů.

Manchester City vs West Brom 4:0 GOALS HIGHLIGHTS by maidb7abc

33. kolo: Manchester City - West Bromwich 4:0 (6. a 54. Agüero, 61. Tévez, 64. Silva), Wigan - Manchester United 1:0 (50. Maloney), Wolverhampton - Arsenal 0:3 (9. Van Persie z pen., 11. Walcott, 69. Benajun), QPR - Swansea 3:0 (45+1. Barton, 55. Mackie, 67. Buzsáky).

arsenal 3-0 by Futbol2101

1. Manchester United        33 25 4 4 78:28 79
2. Manchester City            33 23 5 5 79:26 74
3. Arsenal                         33 20 4 9 66:41 64
4. Tottenham                    33 17 8 8 57:38 59
5. Newcastle                     33 17 8 8 50:42 59
6. Chelsea                        33 16 9 8 56:38 57
7. Everton                        33 13 8 12 38:34 47