Místopředsedkyně Věcí veřejných Karolína Peake se chystá postavit současnému šéfovi strany Radku Johnovi. Pokud grémium v pátek rozhodne o předčasné volební konferenci, má šanci stát se novou předsedkyní. Regiony v celém Česku jsou jí nakloněny. Věří, že ještě může Věci veřejné zachránit.

Co jste to v minulých dnech předvedli?

No… Myslím, že Věci veřejné musejí někdy na veřejnost působit jako UFO. Přesně tohle byl jeden z těch případů. Přesně předtím jsem na grémiu varovala: že hrozba odchodu z vlády bude nesrozumitelná. Ten čin považuji stále za velmi nešťastný a nechci ho obhajovat, ale musím říct, že nejmenší koaliční partner má vždycky nešťastnou pozici. ODS i TOP 09 také vyvíjejí velmi tvrdý tlak, ale přece jen elegantněji, protože mají premiéra, což je nesmírně silná funkce a ministerstvo financí, kde jen stačí utáhnout kohoutky. Nejmenšímu a nejmladšímu partnerovi někdy zbývají trochu hysterická gesta tohoto typu. Ale myslím, že jsme to trochu přepískli.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.