Reportéři Hospodářských novin Marie Valášková a Vojtěch Blažek získali nominaci na Novinářskou cenu 2011. V kategorii psané žurnalistiky porotce zaujaly texty mapující "odklánění" peněz z hazardu.

Podle porotců "autoři prokázali systematický zájem o téma a kvalitní práci s daty, které nakonec vedly k odhalení netransparentních finančních toků. Poukázali na obecnou potřebnost lepší kontroly prostředků plynoucích neziskovým organizacím a přispěli k řešení problému zdanění hazardu úpravou legislativy."

Další nominaci získal Václav Teichmann za sérii portrétů pro Hospodářské noviny a Reflex v kategorii Nejlepší česko-slovenský kreslený vtip, komiks nebo karikatura. Porota ocenila, že autor kresby obohacuje vtipnou charakteristikou.

 

teichmann

 

Porotci udílí novinářskou cenu v deseti kategoriích nejen za psanou, ale i za audiovizuální žurnalistikou. Dvě kategorie jsou určeny i pro on-line žurnalistiku. Každá kategorie nominuje tři adepty, o nichž potom rozhodují tříčlenné až pětičlenné nezávislé poroty.

Soutěž vyhlásila v prosinci nadace Open Society Fund Praha ve spolupráci s českým Googlem. Vítězové se vyhlásí 24. dubna v pražském Rock Café.

Související