Reportéři Hospodářských novin Marie Valášková a Vojtěch Blažek získali nominaci na Novinářskou cenu 2011. V kategorii psané žurnalistiky porotce zaujaly texty mapující "odklánění" peněz z hazardu.

Podle porotců "autoři prokázali systematický zájem o téma a kvalitní práci s daty, které nakonec vedly k odhalení netransparentních finančních toků. Poukázali na obecnou potřebnost lepší kontroly prostředků plynoucích neziskovým organizacím a přispěli k řešení problému zdanění hazardu úpravou legislativy."

Další nominaci získal Václav Teichmann za sérii portrétů pro Hospodářské noviny a Reflex v kategorii Nejlepší česko-slovenský kreslený vtip, komiks nebo karikatura. Porota ocenila, že autor kresby obohacuje vtipnou charakteristikou.

 

teichmann

 

Zatím jste si přečetli 80 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.