Když před pár měsíci Jan Šott zjistil, že na něj připadl proces s lídrem Věcí veřejných Vítem Bártou, bylo mu hned jasné: bude to vyčerpávající a ostře sledovaný soud. A ať už Bártu potrestá, nebo osvobodí, stejně si ho kritici pořádně podají.

„Ale také jsem věděl, že to bude mimořádně zajímavý případ. Prostě cenná zkušenost,“ říká.

Proces kolem korupčních obálek ve VV skončil, ale zrodil novou českou justiční celebritu. Míněno v dobrém: i uznávaní soudní matadoři oceňovali, jak pětatřicetiletý soudce Šott pečlivě vede přelíčení s více než třiceti svědky a soudní síní našlapanou novináři.

A když v pátek vynesl překvapivý rozsudek, navíc precizně odůvodněný do každého detailu, ta otázka se nabídla ještě silněji: Co je tenhle soudce vlastně zač?

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.