Podle Constantina Kinského, ředitele pražské pobočky Roland Berger Strategy Consultants, vidí mezinárodní společnosti současnou ekonomickou situaci pozitivně a očekávají do roku 2013 růst až 10 %. Tato očekávání dalece překonávají inflaci. Obavy z nestability finančních trhů znamenají, že většina firem plánují růst především na svých domácích trzích. „Navzdory očekávání jsou tradičně rostoucí region jako BRIC a jihovýchodní Asie pro firmy v plánovaném růstu méně významné," vysvětluje Kinský. „Problémy se získáváním kvalifikovaných pracovníků v rozvíjejících se zemích a možné politické změny zde hrají klíčovou roli." Možné změny ve vládě mohou ovlivnit růst amerických společností (86 %), zatímco západoevropské firmy se především obávají nedostatku kvalifikované pracovní síly (68 %).

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.