Předseda Národních socialistů – levice 21. století (LEV 21) Jiří Paroubek byl ve středu odpoledne napaden. Neznámý muž ho v Praze na Malostranském náměstí udeřil do obličeje. Informuje o tom server Vaše věc, kam přispívá právě Paroubek a jeho příznivci.

"Mohu potvrdit, že včera v půl šesté vyjeli policisté k incidentu na Malostranském náměstí, kde došlo k napadení úderem dlaně do obličeje. Napadený nebyl zraněn," řekl serveru IHNED.cz policejní mluvčí Jan Daněk. Útočníka se zadržet nepodařilo, policie další okolnosti prověřuje.

Podle očitých svědků Paroubka napadl zjevně opilý muž vysoké postavy, celou záležitost zaznamenával na nahrávací zařízení další muž, který útočníka doprovázel, píše server.

"Jiří Paroubek při útoku v jedné ruce nesl příruční tašku a soustřeďoval se na rozhovor s americkými turistkami, kterým vysvětloval cestu k Pražskému hradu. Podobné útoky jsou především důsledkem dlouhodobých osobních útoků na Jiřího Paroubka ze strany některých médií," míní o incidentu "názorový portál" Vaše věc.

Dále uvádí, že šéf národních socialistů po incidentu pokračoval v běžném pracovním programu.

Související