Policie podezírá čtyři lidi z manipulace s veřejnými zakázkami ve Frýdku-Místku. Podle okresního státního zástupce Jiřího Jarnota je ve vazbě i šéf městské policie Milan Sněhota.

Mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská jen potvrdila, že kriminalisté obvinili čtyři osoby. Zda je mezi nimi i ředitel Městské policie Frýdek-Místek, uvést nechtěla. "V tuto chvíli nechceme zveřejnit další informace. Na páteční dopoledne chystáme tiskovou konferenci," řekla.

Jarnot ČTK potvrdil, že mezi obviněnými a zadrženými Sněhota je. "Můžu tuto informaci potvrdit," řekl s tím, že manipulovat se mělo jak se zakázkami magistrátu, tak se zakázkami, které vyhlašovala městská policie.

Více nechtěl uvést a odkázal na páteční tiskovou konferenci ve Frýdku-Místku. "Bude tam i státní zástupce, který má veškerý spisový materiál. V současné době je u soudu. Není k zastižení," řekl odpoledne Jarnot.

Příliš informací zatím nemá ani vedení frýdecko-místecké radnice. "Primátor a tajemník magistrátu jsou nyní na policii. Zatím nemáme od policie žádné informace," řekl náměstek primátora Dalibor Hrabec (VV).

Mluvčí magistrátu Jana Matějíková řekla, že nyní je vedením strážníků pověřen Ivo Kališ, který obviněného Sněhotu zastupuje. Bližší vyjádření k případu chce radnice poskytnout až v pátek.

Sněhota strážníky ve Frýdku-Místku vede od roku 2009. Předtím působil v Městské policii v Ostravě; také ve vedoucích funkcích.

Související