Před rokem přinesl Vratislav Vařejka na policii nahrávku, na níž ho jeho šéf, poslanec Věcí veřejných Otto Chaloupka jasně úkoluje: z platu poslaneckého asistenta musí každý měsíc odvádět 20 tisíc.

"Chtěl ty peníze pro sebe a v obálkách," říká asistent v rozhovoru pro IHNED.cz. Teď protikorupční detektivové žádají sněmovnu o svolení, aby Chaloupku mohli stíhat.

Jak si vám Chaloupka řekl o to, abyste mu 20 tisíc z vašeho platu?

Vzniklo to po neúspěšných volbách do městského zastupitelstva tady v Hodoníně, kdy pan Chaloupka úplně změnil chování a šokoval mě tím, že chtěl po mně přinést 20 tisíc v obálce. Z peněz, které mi Poslanecká sněmovna posílala na účet jako asistentovi poslance. Já jsem ty peníze potřeboval na provoz kanceláře, na administrativní náklady, na cesty do Prahy... Takže jsem to všechno pak musel platit úvěrem.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.