Finanční analytický útvar ministerstva financí pravděpodobně v červenci podepíše důležitou dohodu s jihoafrickou finanční zpravodajskou jednotkou FIC (Financial Intelligence Centre). Takzvané Ujednání o porozumění (Memorandum of Understanding) mu umožní od Jihoafričanů získávat důležité informace o finančních operacích lidí podezřelých z trestné činnosti.

"Finanční analytický útvar podle českých zákonů takové memorandum nepotřebuje, ale některé státy tuto výměnu informací nemají dostatečně právně ošetřenou," uvádí Jiří Tvrdý, vedoucí mezinárodního a právního oddělení Finančního analytického útvaru

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.