Pouhé dva hlasy chyběly, aby se jedna z nejdelších telenovel české politiky – zrušení doživotní imunity zákonodárců a ústavních soudců – dočkala happy endu. Poslanecká novela ústavy, která imunitu omezovala, ale nakonec Senátem neprošla.

Změna Ústavy ČR potřebuje ke schválení třípětinovou většinu přítomných senátorů - dnes tedy 29 z 48. Omezení imunity ale podpořilo jen 27 z 81 senátorů, 10 členů horní komory bylo proti a 11 se zdrželo hlasování.

Více než třetina senátorů – celkem 33 – se hlasování vůbec nezúčastnila. Zjišťovali jsme, co důležitého měli na práci. Nabízíme vám přehled důvodů všech nepřítomných senátorů, které se redakci IHNED.cz podařilo zastihnout. Seznam dále aktualizujeme.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.