Pouhé dva hlasy chyběly, aby se jedna z nejdelších telenovel české politiky – zrušení doživotní imunity zákonodárců a ústavních soudců – dočkala happy endu. Poslanecká novela ústavy, která imunitu omezovala, ale nakonec Senátem neprošla.

Změna Ústavy ČR potřebuje ke schválení třípětinovou většinu přítomných senátorů - dnes tedy 29 z 48. Omezení imunity ale podpořilo jen 27 z 81 senátorů, 10 členů horní komory bylo proti a 11 se zdrželo hlasování.

Více než třetina senátorů – celkem 33 – se hlasování vůbec nezúčastnila. Zjišťovali jsme, co důležitého měli na práci. Nabízíme vám přehled důvodů všech nepřítomných senátorů, které se redakci IHNED.cz podařilo zastihnout. Seznam dále aktualizujeme.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.