Ministerstvo školství je pro vicepremiérku Karolínu Peake důležitým resortem. Ač poslanci ještě nerozhodli, zda dají novému kabinetu Petra Nečase důvěru k dalšímu vládnutí, politici už hledají nového šéfa resortu.

Do března 2012 stál v jeho čele Josef Dobeš z Věcí veřejných. Ten podal demisi poté, co nesouhlasil s drastickými škrty v jeho resortu a jeho tehdejší vládní kolegové - Karolína Peake, Pavel Dobeš a Kamil Jankovský - ho nepodpořili. Zda po rozpadu koalice resort zůstane v rukou současné platformy Karolína Peake údajně zatím neřeší.

Jak myslíte, že hlasování o důvěře vládě dopadne?

Věřím v náš úspěch.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.