Česká školní plachetnice La Grace se po zimě strávené v Karibiku vrací z Dominikánské republiky zpátky do Evropy. Po sérii nezbytných oprav se loď s kadety vydala přes Atlantik.

Od evropské pevniny loď dělí asi 4300 mil (téměř 8 tisíc kilometrů). Gibraltaru, který je považován za bránu do Středozemního moře, by loď měla dosáhnout v první polovině června.

"Naší první evropskou zastávkou bude portugalské souostroví Azory, kde se obmění část posádky. Než však loď věčně zelených ostrovů dosáhne, musí překonat 2800 námořním mil," uvedl spolumajitel lodi Josef Dvorský.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.