První máj v Praze se tradičně nesl v duchu oslav Svátku práce. Sváteční den využili ke shromážděním a demonstracím především zástupci krajních proudů politického spektra, a to jak z řad pravice, tak levice. Kromě krátkého střetu anarchistů s příznivci Vandasovy Dělnické strany sociální spravedlnosti se prvomájové dění obešlo bez dramatických situací.

Praha měla na 1. května nahlášeno celkem 15 shromáždění, pět z nich ale oznámil stejný pořadatel. Na Střeleckém ostrově se dopoledne sešlo několik desítek anarchistů, kteří si tu připomněli "justiční vraždu chicagských odborářů v roce 1886", tedy událost, kterou se zavedení Svátku práce inspirovalo. Průvod demonstrantů se pak za doprovodu policie vydal na náměstí Republiky. 

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.