Nová vláda Petra Nečase ještě neměla důvěru poslanců, ale na novém ministrovi školství už byli její členové dohodnuti. Petr Fiala měl čas na rozhodování od soboty. Dnes ho na Hradě prezident oficiálně jmenoval do funkce.

Protože Karolína Peake neměla nikoho, koho by nabídla na uvolněný post ministra školství, přenechala iniciativu Nečasovi. Jeho první volba padla na Petra Fialu.

Názory nyní už bývalého rektora Masarykovy univerzity na reformu školství zaujaly premiéra před rokem na jednání s šéfy vysokých škol. Když pak premiér navštívil brněnskou univerzitu znovu loni v září, rovnou Petra Fialu jmenoval svým poradcem, v listopadu pak členem Rady pro výzkum, vývoj a inovace. 

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.