Tendr, jehož základní parametry už schválila Nečasova vláda, bude unikátní nejen objemem, ale i rozsahem služeb, které úřad svěří soukromé firmě: evidence a správa majetku, provoz budov, úklid, ostraha, odpadové hospodářství, péče o zeleň, nákup energií, stěhování, bezpečnost práce, údržba komunikací.

„Ve státní správě se něco takového zatím nezkoušelo,“ připouští ministr Jaromír Drábek (TOP 09) s tím, že resort má být tak trochu pokusným králíkem. O velkém přesouvání a centrálním nakupování se mluvilo už za Topolánkovy vlády, nyní je to ještě aktuálnější kvůli rozpočtovým škrtům.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.