Přemysl Sobotka, nebo Evžen Tošenovský? Tuto otázku bude ODS řešit následující dva měsíce. Na konci června vyšlou občanští demokraté jednoho z těchto dvou politiků do přímé volby prezidenta. Primárky začínají právě dnes, ve středu 2. května.

Rozhodnout má série patnácti duelů v jednotlivých krajích. IHNED.cz provedl jeden takový duel už nyní. Místopředseda Senátu Sobotka i europoslanec Tošenovský dostali 20 otázek, které zkoumají nejen názory obou politiků, ale také to, jak by se jako hlavy státu zachovali v konkrétní situaci.

Jak obstáli?

Odpovědi Evžena Tošenovského najdete zde:

Odpovědi Přemysla Sobotky zde:

V čem se oba kandidáti liší? Tak například v přístupu k novým technologiím, k nimž má Tošenovský zjevně přátelštější vztah.

Zcela ve shodě nejsou, ani pokud jde o zdůvodňování prezidentských milostí.

Naopak oba shodně slibují, že by jako prezidenti předkládali majetková přiznání, což hlava státu ze zákona nemusí a Václav Klaus se tomu velmi brání.

Zatím jste si přečetli 60 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.